klient: hotelový řetězec Orea a.s.
projekt: realizován 2003
Místo stavby:
Vysočina – Milovy
Autoři:
Z.CH.ATELIER
Revitalizace a dostavba hotelového komplexu Devět skal
Zuzana Charvátová
RESTAURAČNÍ BUDOVA K HOTELOVÉMU KOMPLEXU

Investiční záměr Pro potřeby velkého hotelového komplexu na Vysočině
rekonstruovat budovu ubytovny pro zaměstnance na restaurační zařízení se třemi odlišnými stravovacími provozy.

Celkový kontext Objekt se nachází na břehu rybníka Medlov, krajina okolo rybníka je zalesněna jehličnany. Výraz budovy byl přizpůsoben okolní malebné krajině. Převážně použity místní materiály - dřevo a kámen. Po doplnění a úpravě okenních otvorů následovalo obložení některých částí objektu a dotvoření jeho zcela přírodního rázu. Tlumené tmavší odstíny barev jsou použity s ohledem na lehkou údržbu budovy.

Kavárna Ústředním motivem se stalo krbové těleso. Je zde kouzelný romantický výhled na rybník Milovy. Teplem sálající interiér má návštěvníka oslovit a nabídnout mu místo k sezení ve velkých křeslech s mohutnými nízkými dubovými stolky. Původní členitost stěn a stropů tento jednoduchý nábytek poněkud uklidňuje. Atmosféru umocňuje intimní osvětlení lampami a nepřímé osvětlení stropu – svítidla osazena do dřevěných ramp.
Sál Určený pro společenské večírky, gala večeře, drobné konference. Požadavkem bylo vnést sem slavnostnější charakter – evokující chuť k jídlu – snad pro nejčastější akce, které se tu budou konat – svatby. Výškově nastavitelná světla tuto variabilitu umožňují. Jeho vznešenost doplňuje obrazová galerie na jedné ze stěn. Tento prostor nechce šokovat, ale dominovat jednak svou výškou stropu a také svojí světelnou náladou.

Pivnice Ráz pivnice zdůraznují mohutné dubové stoly s lavicemi. Dominantou prostoru je bar vetknutý mezi dva kamenné sloupy. Pro jeho optické zvětšení je celá jeho zadní stěna pokryta zrcadly. Použití strohých materiálů - kov, sklo, dubové dřevo - velice jednoduchých tvarů vychází z jednoduchého rázu místních chudých pivnic ze začátku století.
obraz312.jpg
01 pohled na terasu před restaurací 02 letecký pohled na blízké okolí hotelu
01
02
< Předch. Další >